Facebook
Facebook
Instagram
Follow by Email
RSS
Google+
http://alicabelica.sk/2017/07/30/hra-na-uvedomenie-je-jemna-a-zaludna/">
Twitter

spojenia so všehomírom

Hra na uvedomenie – je jemná a záludná

Hra na uvedomenie – je jemná a záludná

Túto hru ma naučila bytosť, ktorá sa zrodila na papieri pod mojimi štetcami. Dlho ležala nedokončená medzi rozpracovanými obrazmi a náčrtmi. Myslela som, že už ju ani nedomaľujem. Ale jedno tiché ráno na Slávnostiach na sekierskych lúkach som bytosť priviedla k plnému životu. Potom sa začala so mnou hrať…

 

Vôbec som nevedela, kým je. Pýtala som sa, aká je jej moc, aká je jej úloha a čo od pozorovateľa vyžaduje. Uprostred noci som ju skúmala. Nádherne žiarila. Netrvalo dlho, kým sme sa prepojili a potom prišiel okamih, keď ma pohltila úplne. Bola to okamžitá rana a hneď si ma vzala. Od úžasu som zo seba vydýchla odovzadané “fúúú!”. Ako keď sa prudko rozbehnete na húsenkovej dráhe.

 

Jej oči. Vzory na stuhách prúdili smerom k nej. Potom som nevidela nič. Omráčila ma. Brala mi vedomie. Vybielilo sa mi v mysli. Biela žiara. Opäť jej oči. Tvár. Červené body krížiace sa na jej čele sa pohybovali. Nevedela som určiť, ktorým smerom. Azda len pulzovali. Bolo mi jasné, že túto bytosť som stvorila ja a bude odteraz medzi nami existovať. Ohromovala ma jej sila, ale stále som nevedela, aké sú jej schopnosti. Čoskoro sa mi začala zdať príliš smutná. Oči plné sĺz sa dojímavo ligotali. Cítila som jej bolesť až tak, že ma rozplakala. Chvíľu na to som si uvedomila, že ona sa vlastne hnevá. Hnevala sa tak, že sa mi zhnusila. Bolo mi hnusné aj všetko naokolo. Hnusili sa mi farby, hnusili sa vzory. Odporná mi bola aj čierna s bielou. Pochytilo ma všeobecné zhnusenie nad všetkým. Nechcela som sa na bytosť viac dívať, ale nemohla som prestať. Držala ma, pretože mi hovorila, kto je. A večer sa premieňal tak ako ona…

Je zrkadlom. Žiadna z doterajších bytostí, ktoré som namaľovala, nezrkadlila tak silno, ako ona. Ak vo vnútri plačete, bude plakať. Ak sa hneváte, bude sa hnevať. Keď ste pokojní, je pokojná. Ak šťastní, usmieva sa. Vie byť zvodná aj namyslená. Dáva lásku a nehu, aj chŕli zlosť. Dokáže sa plynule premieňať z okamihu na okamih a zrkadliť vaše nevedomie.

Zrkadlí vás – hľadajte v nej seba. Zrkadlí vaše nevedomé stavy, ukazuje vám ich a umožňuje ich zvedomiť. Umožňuje vám spoznávať sa unikátnym spôsobom. Rozširuje vedomie, ale vyžaduje bdelosť a dôvtip. Nesmiete pri nej podliehať momentálnym náladám a myšlienkam, ale ísť ďalej, až za ne. Neznáša, ak klamete samých seba, ak ste nevedomí a používate projekciu vlastného vnútra na druhých. Je učiteľom, nástrojom, pomocníkom, je zrkadlom vášho nevedomia. Čítate z nej o sebe samom.

Please follow and like me:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *