Facebook
Facebook
Instagram
Follow by Email
RSS
Google+
http://alicabelica.sk/2017/07/27/fineartkasirovanynadoske/">
Twitter

spojenia so všehomírom

7 dôvodov prečo zvoliť Fine Art kašírovaný na doske

7 dôvodov prečo zvoliť Fine Art kašírovaný na doske

 

Minimalistický vzhľad do moderného interiéru, skvelý obraz bez rušivých svetelných odrazov a archívna kvalita sú základnými vlasnosťami Fine Art Boards. Aké sú ich ďalšie výhody a kedy ich uprednostniť pred štandardným Fine Art Prints sa dozviete v tomto článku.

Autorské kópie mojich obrazov sú odteraz dostupné, okrem štandardného Fine Art Print, aj v prevedení Fine Art Board. Ide o archívnu Fine art tlač na bavlnenom papieri, ktorý je následne kašírovaný na penovú dosku.  Táto doska je hrubá 5 mm a má bielu farbu. Je ultra ľahká a stabilná aj pri vysokej vlhkosti.

Fine art print kašírovaný na 5 mm doske

Fine art print je špičková tlačová technológia, ktorá využíva archívny atrament a archívny papier zo 100% bavlny s jemnou textúrou. Výber tejto technológie a typu papiera odráža moju požiadavku na čo najvernejšiu reprodukciu mojich akvarelových prác. Akvarelové diela sú veľmi špecifické a majú osobité čaro, ktoré nedokáže vytvoriť žiadne iné médium. Potlačené plátno, ktoré je dnes veľmi populárne, nie je vhodné pre každý typ diela. Plátno by nevystihovalo charakter akvarelového diela. Je vhodné skôr na reprodukcie originálov maľovaných na plátno. Na bavlnený papier maľujem aj originály a na bavlnený sa robia aj kópie.

Výhody Fine Art Board

1. Moderný minimalistický vzhľad do moderného interiéru.

2. Na rozdiel od klasických Fine Art Printov, Boardy nepotrebujú žiadny rám. Dokonca ani sklo. Sklo vytvára medzi pozorovateľom a dielom nepríjemnú fyzickú bariéru a znemožňuje mu priamy kontakt so zobrazeným. Obrazy, ktoré tvorím, chcú komunikovať a odpútať vás z bežnej reality. Je im ťažko, ak majú byť za sklom alebo zobrazené na povrchu, ktorý im nie je vlastný.

3. Okamžitá inštalácia v interiéri. Môžete ich rovno po rozbalení položiť na miesto, o niečo oprieť alebo upevniť na vodorovný povrch pomocou obojstrannej pásky alebo závesného očka.

4. Sú ultra ľahučké, preto ich možno bezpečne uchytiť pomocou obojstrannej pásky. Nemusíte sa obávať, že vám spadnú a niečo poškodia.

5. Vynikajúce vizuálne vlastnosti bez rušivých svetelných odrazov. Nelesknú sa ani pri silnom svetelnom zdroji a pozerá sa na ne príjemne z akéhokoľvek uhla. Túto vizuálnu kvalitu zaručuje matný povrch bavlneného papiera.

6. Archívna kvalita. Archívny atrament na nádhernom archívnom papieri zo 100% bavlny, aké sa používajú v galériách.

7. Nezvlní sa pod vplyvom vlhka, vďaka stabilnej penovej doske.

Dostanete ich individuálne zabalené vo fólii. Sú výborným darčekom pre každého, pretože sa budú hodiť do každého prostredia. Navyše rozmery Art Boardov pasujú do štandardných rámov, takže si ich môžete jednoducho zarámovať pre perfektné vlastné prevedenie, ktoré bude ladiť s interiérom.

Štandardne Art boardy ponúkam vo veľkosti S 15×20 cm, M 22,5×30 cm a L 30x40cm, ale prakticky je možné vyrobiť akúkoľvek inú veľkosť.

 

 

Sú skvelé, ale nie sú doska na krájanie slaniny

Fine art print na bavlnenom papieri má vynikajúce vizuálne vlastnosti, ale nemal by byť dlhodobo vystavovaný vo vlhkom prostredí. Nejakú tú kvapku vody občas bez problémov znesie, ale vešať ho do sprchy rozhodne neodporúčam 🙂 Nemajú radi ani mastnotu. Ak ich chcete mať v kuchyni nad šporákom, zvoľte radšej rám s ochranným sklom. Už som kúsky pudingu odstraňovala z jedného Fine Art Boardu a zvládol to bravúrne, avšak nemyslím si, že Fine Art Boardy sú na takúto záťaž stavané. Stále sú to výtlačky na bavlnenom papieri!

 

Please follow and like me:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *